27.04., VŠE

Vyrábí si stát (a farmaceutické firmy) pacienty?


Chce stát zdravé lidi nebo pacienty?

27.04.
19:45 - 21:00
Vysoká škola ekonomická v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3, RB211
ZDARMA

Roklen College vás srdečně zve na diskusi o státu a zdravotnictví?

Jak moc jsou tyhle dvě oblasti spojené? A přeje si stát zdravé lidi a nebo radši vychovává pacienty?

Starají se lidé dostatečně o své zdraví? Pokud ne, jak je k tomu motivovat? Finančně? Plní preventivní prohlídky vlastní smysl, nebo jsou jen „včasným sběrem“ pacientů? Jakou roli hrají velké farmaceutické společnosti?

Moderuje: Dita Fuchsová

* čekáme na potvrzení hostů

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dita Fuchsová

Moderátorka a lektorka moderování, primářka Elucidačního Oddělení

foto

Jan Hnízdil

Internista a rehabilitační lékař (*1958), autor či spoluautor publikací „Bolesti zad, mýty a realita“, „Jak vyrobit pacienta“, „Artróza v komplexním přístupu“, „Jak léčit nemoc šílené medicíny“, „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“, „Mým marodům“ a „Zaříkávač nemocí“. Založil a provozuje pracoviště komplexní psychosomatické medicíny Hnízdo zdraví (www.hnizdo-zdravi.cz).

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Tomáš Cikrt

Absolvoval Farmaceutickou fakultu UK v Bratislavě, působil jako redaktor a šéfredaktor Zdravotnických novin, mluvčí ministra zdravotnictví či moderátor diskusního pořadu televize Z1. Napsal dvě knihy: Příběhy léků (příručka pro zvídavé čtenáře o vlastnostech a používání léků) a Krev a peníze (pravda o kauze Diag Human). Dnes je šéfredaktorem serveru Zdravotnickýdeník.cz