01.12., UTB,Wichterleho sál (U2-131), Zlín

Role startupů v české ekonomice


Role startupů v české ekonomice

01.12.
10:00 - 12:00
Univerzita Tomáše Bati
Fakulta managementu a ekonomiky
Mostní 5139, Zlín
Zdarma

 

Slovíčko „startup“ je čím dál tím víc populární. Spousta mladých dělá „startup“ a nebo minimálně zná někoho, kdo nějaký má. Vyplatí se ještě na tento přesycený vstupovat? Nezačínají se ve spoustě projektů jen utápět peníze a jak je tato činnost důležitá pro naši ekonomiku?

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dominik Stroukal

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. V současnosti je předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, doktorandem na Katedře ekonomie Národohospodářské fakulty VŠE a přednáší ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a několika dalších školách. Profesně s věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Roman Týc

Roman Týc (vlastním jménem David Hons, roz. Brudňák) je český umělec, který je známý především svým diverzním přístupem, se kterým prezentuje svoji tvorbu ve veřejném prostoru. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Ztohoven a vizuální skupiny PureA. Podílel se na vzniku centra alternativní kultury „ateliéry Trafačka“. Také je zakladatelem kavárny Paralelní Polis, kde se platí BitCoinem