23.03., VŠE, RB212

Smart Cities: Zavádění nových technologií do veřejného prostoru


Co znamená Smart City a jaká je jeho budoucnost?

23.03.
19:40 - 21:00
Vysoká škola ekonomická v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3, RB212
ZDARMA

Studentské sdružení Roklen College si pro Vás připravilo přednášku na téma inteligentních měst neboli smart cities. Co tento čím dál tím víc populární koncept znamená? A jaká je jeho budoucnost?

FB událost zde

Našeho programu se zúčastní:

foto

Adriana Krnáčová

Dd listopadu 2014 zastává post primátorky hlavního města Prahy. Zastupitelkou hlavního města se stala v říjnu 2014. Od března do listopadu 2014 zastávala funkci náměstkyně ministra vnitra ČR. V letech 2001 až 2007 byla výkonnou ředitelkou české pobočky mezinárodní organizace Transparency International.

foto

Lucie Vítkovská

Místostarostka Prahy 3

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Michal Postránecký

Přední český architekt

foto

Miroslav Svítek

Od roku 2010 zastává pozici děkana Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Mezi jeho odbornou specializaci patří  teorie telematiky, dopravní telematika, teorie systémů, dekompozice rozsáhlých systémů, telekomunikace, informatika, aplikovaná matematika, kvantová informatika. V roce 2001 obdržel cenu rektora za vědecký přínos a v roce 2008 zlatou Felberovu medaili za významné zásluhy o rozvoj ČVUT

foto

Štěpán Křeček

Člen Roklen College.