15.06., Kongresové centrum ČNB

Revoluce jménem bitcoin, co na ni regulátoři?


15.06.
17:30 - 20:00
Kongresové centrum ČNB
Senovážné náměstí 30
Praha 1
zdarma

Článek o přednášce: http://roklen24.cz/a/iYist/revoluce-jmenem-bitcoin-co-na-ni-regulatori

Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/1642951352606073/

Česká národní banka , CEVRO Institut a RoklenCollege (https://www.facebook.com/RoklenCollege ) si Vás dovolují pozvat na konferenci:

Mediálním partnerem akce je investiční zpravodajský portál Roklen24 (http://roklen24.cz/).

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dominik Stroukal

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. V současnosti je předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, doktorandem na Katedře ekonomie Národohospodářské fakulty VŠE a přednáší ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a několika dalších školách. Profesně s věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám.

foto

Josef Šíma

Prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D. (* 6. ledna 1972, Podbořany) je český ekonom a vysokoškolský pedagog. Ve své výzkumné činnosti se soustřeďuje zejména na ekonomii a právo, ekonomii regulací a rakouskou ekonomickou školu. Od roku 2009 působí jako rektor vysoké školy CEVRO Institut.

foto

Libor Kazda

Má dlouholeté zkušenosti s vyšetřováním hospodářské kriminality. Vedl plzeňskou expozituru protikorupční policie. Nyní působí jako ředitel Finančního analytického útvaru na Ministerstvu financí.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Martin Stránský

Obchoduje s virtuální měnou, působí také na soukromé Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva, která zatím jako jediná v Česku umožňuje uhradit školné bitcoiny

foto

Mojmír Hampl

Mojmír Hampl je absolvent Národohospodářské fakulty na VŠE, český ekonom, od roku 2006 člen bankovní rady České národní banky a od roku 2008 zároveň i viceguvernér ČNB.

foto

Tomáš Forgáč

Podnikatel a příznivec bitcoinu. Zakladatel bitcoinového startupu Coin of Sale a spolupracovník INESS.