21.04., UTB

Ekonomické a sociální dopady migrační krize


Co způsobí Evropě migrační krize?

21.04.
17:00 - 19:00
Univerzita Tomáše Bati
Fakulta managementu a ekonomiky
Mostní 5139, Zlín
ZDARMA

Akce pořádaná společně s Institutem 2080.

Do Evropy se valí čím dál tím více a více běženců a to hlavně ze Sýrie. Jedná se o uprchlíky v pravém slova smyslu nebo jsou to jen ekonomičtí migranti?

Kdo daný problém způsobil. A jaké budou ekonomické a sociální dopady? Selhaly elity? Jak to ovlivní Evropu, může padnout Schengen? Evropa stojí před osudovou událostí, dostala se do pozice, ve které ještě nikdy nebyla.

Debata o ekonomických a společenských dopadech migrační krize.

Hosté debaty: Petr Robejšek a Lukáš Kovanda

Moderuje Adam Páleníček

FB událost.

Našeho programu se zúčastní:

foto

Adam Páleníček

Člen Roklen College

Absolvent bakalářského studia Národohospodářské fakulty, současně dokončuje magisterské studium v oboru Finance s vedlejší specializací Oceňování podniku a jeho majetku na Fakultě financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dříve spolupracoval externě, nyní je ekonomickým autorem redakce Roklen24 a Project Manager společnosti Roklen. Aktivně se věnuje ekonomii, s důrazem na makroekonomické dění a také se zabývá politickým děním ve společnosti. V minulosti zastával pozici finančního analytika ve společnosti Economia a Neovize.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Petr Robejšek

Český politolog a ekonom, zakladatel a člen správní rady think tanku Institut 2080. Specializuje se na analýzy a prognózy hospodářského a politického vývoje, strategické poradenství pro podnikatele a politiky. Často publikuje v českých i zahraničních médiích. Záliby: příroda, jazz, italské opery a červené víno.