04.04., Paralelní Polis

ZAČÁTEK KONCE I Alternativní svět alokace kapitálu a volebního systému


Jak ovlivní alternativní alokace kapitálu a volebního systému náš svět?

04.04.
20:00 - 21:30
Paralelní Polis
Dělnická 43
170 00 Prague
Zdarma

ZAČÁTEK KONCE je nový pravidelný program Paralelní Polis ve spolupráci s Roklen College o tom, jak by se naše společnost mohla vyvíjet bez regulací a státních autorit a jaký vliv na to mají nové technologie. Cílem programu je otevřít diskuzi o tom, jak by svět mohl vypadat v případě směřujícího k odstranění těchto bariér.

Tentokrát se zaměříme na možnost alternativní alokace kapitálu. Lze investovat i jinak než klasickou cestou – bez přeregulované burzy? Jak to ovlivní nástup FinTech revoluce a crowdfundingu?

A co volební systém? Léta funguje zaběhlý volební systém. Může nastat změna?

 

Našeho programu se zúčastní:

foto

Andrea Lauren

Andrea Lauren je corporate finance profesionál s více než 18 lety zkušeností ve střední a východní Evropě, Rusku a Turecku. Andrea pracovala posledních 13 let v Londýně, jako seniorní M&A bankéř v HSBC a JPMorgan. Předtím pracovala v Citigroup, Credit Lyonnais a ABN AMRO Bank v Praze, kde začala svou kariéru v roce 1995.

foto

Karel Janeček

Český miliardář, matematik, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš. Je spolumajitelem (40 %) a předsedou dozorčí rady společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Přednáší finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je zakladatelem a předsedou správní rady Nadačního fondu proti korupci. Založil také Nadační fond Neuron na podporu vědy a Nadační fond pomoci.