25.11., VŠE, RB209

Investiční bankovnictví a kapitálový trh v ČR


Jaká je budoucnost českého kapitálového trhu? Povstane z popelu nebo navždy ztratí smysl?

25.11.
19:45 - 21:00
Vysoká škola ekonomická
Praha
RB 209
zdarma

 

Studentské sdružení Roklen College pro Vás pořádá diskusi pod záštitou Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystoupí Jan Klenor (zakladatel investiční banky Roklen) a Petr Koblic (ředitel Burzy cenných papírů Praha). Celou událostí bude provázet ekonom Lukáš Konvanda.

Událost na FB Roklen College.

Jaký je současný stav českého kapitálového trhu? Myslíte si, že je dostatečně likvidní? Jaký bude vývoj v budoucnu a má vůbec smysl v současném prostředí zakládat investiční banku?

Našeho programu se zúčastní:

foto

Jan Klenor

Zakladatel finanční skupiny Roklen, která vytváří unikátní FinTech platformu produktů a služeb investičního bankovnictví. V minulosti zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele ve společnosti Patria Finance.

 

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Miroslav Ševčík

Od roku 2010 zastává pozici děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, kde také vede katedru Hospodářské a sociální politiky. V roce 2013 získal prestižní ocenění Zlaté koruny Nejaktivnější akademik roku. Kromě toho je také ředitelem atletického mítinku Memoriál Josefa Odložila a předseda disciplinární komise Českého atletického svazu.

 

foto

Petr Koblic

Zastává funkci generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha od 1. září 2004. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

V minulosti také působil v Živnostenské bance, společnosti Patria Finance, CA IB Securities, a.s. a v HVB Bank Czech Republic.