07.03., Paralelní Polis

ZAČÁTEK KONCE I FinTech revoluce


FinTech změní svět, vznikne nová alternativa?

07.03.
19:00 - 21:00
Paralelní Polis
Dělnická 43
170 00 Prague
ZDARMA

ZAČÁTEK KONCE je nový pravidelný program Paralelní Polis ve spolupráci s Roklen College o tom, jak by se naše společnost mohla vyvíjet bez regulací a státních autorit a jaký vliv na to mají nové technologie. Cílem programu je otevřít diskuzi o tom, jak by svět mohl vypadat v případě směřujícícho k odstranění těchto bariér.

Cyklus přednášek zahájí první přednášku o FinTech revoluci ekonom finanční skupiny Roklen a mentor Roklen College Lukáš Kovanda.

Pan Kovanda bude přednášet o tom jak technologie mění podobu finančího světa a tradiční banky se dostávají do pozadí. Vznikne alternativní řešení k tradičnímu bankovnímu světu? Bude více transparentnější, rychlejší a efektivnější?

http://www.paralelnipolis.cz/
http://www.roklencollege.cz/

Našeho programu se zúčastní:

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.