04.11., UTB, Zlín

Bankovní revoluce: FinTech&Bitcoin


Nastává revoluce finančních technologií? Tradiční bankovní molochy už si ani „neškrtnou“?
Co nahrává boomu FinTechu? Tato revoluce bude klíčová a změní podobu finančního světa.
Nemalou roli v ní bude hrát také bitcoin.

04.11.
10:00 - 12:00
Univerzita Tomáše Bati
Rektorát; aula U13-131
zdarma

Studentský spolek Roklen College poprvé ve Zlíně!

Nastává revoluce finančních technologií? Tradiční bankovní molochy už si ani „neškrtnou“? Co nahrává boomu FinTechu? Tato revoluce bude klíčová a změní podobu finančního světa. Nemalou roli v ní bude hrát také bitcoin. Přijďte na přednášku a dozvíte se více.

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dominik Stroukal

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. V současnosti je předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, doktorandem na Katedře ekonomie Národohospodářské fakulty VŠE a přednáší ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a několika dalších školách. Profesně s věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.