23.03., VŠE v Praze

Face to Face: Potřebujeme krotit kapitalismus?


Diskuze Face to Face mezi třemi významnými osobnostmi na ožehavé téma: Potřebujeme krotit kapitalismus?

23.03.
19:45 - 21:00
VŠE v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3
zdarma

Facebooková událost zde

Diskuzi bude moderovat Lukáš Kovanda.

Akce se bude konat 23. 3. od 19:40 ve Vencovského aule. Face to Face je cyklus moderovaných diskuzí na Vysoké škole ekonomické pořádaný organizací Students For Liberty CZ (http://www.studentsforlibertycz.cz/ ) ve spolupráci s RoklenCollege (https://www.facebook.com/RoklenCollege ). Každých 14 dní se můžete těšit na zajímavé hosty a diskutovaná témata. Mediálním partnerem akce je Roklen24 (http://roklen24.cz ).

Budeme se těšit na vaši účast při diskuzi i v jejím neformálním pokračování v restauraci Kopyto nedaleko od VŠE.

Našeho programu se zúčastní:

foto

Josef Šíma

Prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D. (* 6. ledna 1972, Podbořany) je český ekonom a vysokoškolský pedagog. Ve své výzkumné činnosti se soustřeďuje zejména na ekonomii a právo, ekonomii regulací a rakouskou ekonomickou školu. Od roku 2009 působí jako rektor vysoké školy CEVRO Institut.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Mojmír Hampl

Mojmír Hampl je absolvent Národohospodářské fakulty na VŠE, český ekonom, od roku 2006 člen bankovní rady České národní banky a od roku 2008 zároveň i viceguvernér ČNB.

foto

Tomáš Sedláček

PhDr. Tomáš Sedláček (* 23. ledna 1977, Roudnice nad Labem) je český ekonom a vysokoškolský pedagog. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla (2001–2003) a ministra financí (2004–2005).

Sedláček působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.