24.02., VŠE v Praze

Face to Face – Mohou za levnou ropu šejkové, nebo bankéři?


Cena ropy se za uplynulý rok propadla o více než 50 % a nyní je ropa nejlevnější od dubna 2009!
Proč ropa tak prudce poklesla? Rozpadá se snad kartel OPEC? Může být pokles ceny ropy důsledkem kvantitativního uvolňování FEDu, nebo je geopolitickým prostředkem k oslabení ruské ekonomiky? A kdo stojí za levnou ropou?

24.02.
19:45 - 21:00
VŠE v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3
zdarma

Moderovaná diskuze z cyklu Face to Face ekonomů Lukáše Kovandy a Pavla Rysky se bude zabývat příčinami propadu zásadní komodity 20 a 21. Století.

Mediálním partnerem cyklu Face to Face je zpravodajský portál Roklen24 (http://roklen24.cz/).

Face to Face je cyklus moderovaných diskuzí na Vysoké škole ekonomické pořádaný organizací Students for Liberty ve spolupráci s RoklenCollege (https://www.facebook.com/RoklenCollege ). Každých 14 dní se můžete těšit na zajímavé hosty a diskutovaná témata.

Budeme se těšit na vaši účast při diskuzi i v jejím neformálním pokračování v restauraci Kopyto nedaleko od VŠE.

Odkaz na událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/226452294192022/?ref=73&source=1

Našeho programu se zúčastní:

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Pavel Ryska

Analytik J&T Banky, zaměřuje se především na akcie, ale také na vybrané dluhopisy a komodity, jeho koníčkem je ekonomická teorie, na doktorském studiu na FSV UK se zabývá deflací