09.03., VŠE v Praze

Face to Face: Bitcoin – monetární anarchie


V roce 2008 vynalezl Satoshi Nakamoto první decentralizovanou kryptoměnu – bitcoin. Peníze bez státu, bez centrální autority. Peníze, které lze poslat na opačný konec světa během několika vteřin, téměř s nulovými náklady. Peníze bez bank!

09.03.
19:45 - 21:00
VŠE v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3
zdarma

Facebook událost zde

Bitcoin jsme ještě toto léto mohli koupit (a prodat) za cenu okolo 600 dolarů (s maximem na 675 USD). Časy se ale mění a u Bitcoinu to zřejmě platí dvojnásob. Od léta virtuální měna nezadržitelně klesá a podívala se i pod 200 USD. 14. ledna 2015 stál Bitcoin “pouhých“ 177 dolarů. Odráží se nyní ode dna?

Co znamená bitcoin pro svobodu jednotlivce a co pro ekonomiku? Mají kryptoměny potenciál nahradit běžné peníze? Jak se tato technologie vyvíjí, co přináší a máme se jí bát? A je bitcoin hrozbou pro stát a systém centrálního bankovnictví?

Akci bude moderovat Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

Face to Face je cyklus moderovaných diskuzí na Vysoké škole ekonomické pořádaný organizací Students For Liberty CZ (http://www.studentsforlibertycz.cz/ ) ve spolupráci s RoklenCollege (https://www.facebook.com/RoklenCollege ). Každých 14 dní se můžete těšit na zajímavé hosty a diskutovaná témata.

Budeme se těšit na vaši účast při diskuzi i v jejím neformálním pokračování v restauraci Kopyto nedaleko od VŠE.

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dominik Stroukal

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. V současnosti je předsedou Ludwig von Mises Institutu pro Českou a Slovenskou republiku, doktorandem na Katedře ekonomie Národohospodářské fakulty VŠE a přednáší ekonomické předměty na Vysoké škole finanční a správní a několika dalších školách. Profesně s věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a kryptoměnám.

foto

Pavel Lupták

Má 15letou zkušenost v oblasti IT bezpečnosti, penetračního testování a tvorby bezpečnostních auditů včetně sociálního inženýrství či forenzní analýzy. Působí jako CEO ve společnosti Nethemba. Pravidelně prezentuje na různých světových bezpečnostních konferencích.