02.03., VŠE, RB209

Čínský pád: realita nebo zbytečná panika?


Nic nemůže trvat věčně. Bude to platit i o čínském růstu?

02.03.
19:45 - 21:00
Vysoká škola ekonomická v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3, RB211
Zdarma

 

Studentské sdružení Roklencollege Vás zve na diskuzi, která bude věnována velice aktuálnímu tématu, a sice propadu trhů v jedné z největších ekonomik světa. Čínské trhy se jsou na poklesu již více než půl roku a tamní burzy jsou ve velkých problémech.  Co všechno tento fenomén odstartovalo? Jak to může ovlivnit české trhy a českou ekonomiku? Jaký dopad lze očekávat na českou zahraniční politiku a vztahy s Čínou? I o těchto problémech budou ve středu 2. 3. 2016 od 19:45 v budově Vysoké školy ekonomické v Praze diskutovat tito hosté:

Našeho programu se zúčastní:

foto

Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová vystudovala Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, v současné době působí jako hlavní ekonomka České bankovní asociace.  V letech 2008 až 2014 byla členkou bankovní rady České národní banky. Působila také jako vědecká pracovnice v Československé akademii věd a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí.

foto

Jaroslav Brychta

Vystudoval Slezskou univerzitu v Opavě, pracuje jako hlavní analytik ve společnosti X- Trade Brokers,
která patří mezi přední obchodníky s cennými papíry na burzovních i OTC trzích. Jaroslav Brychta se věnuje zejména měnovému trhu. Píše také odborné články pro server finance.cz věnující se mimo jiné finančním trhům.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Martin Kříž

Vystudoval VŠE, sinologii a překladatelství-tlumočnictví na Univerzitě Karlově. Část studií absolvoval v Pekingu a přímo z Číny pracoval pro jako extení zpravodaj pro Českou televizi a novinář a zahraniční korespondent pro Český rozhlas a BBC. V současnosti působí jako konzultant společnosti www.china-consulting.cz, lektor a soudní tlumočník z jazyka čínského a ruského. Vyučuje také čínštinu na Vysoké škole ekonomické a pracuje jako editor informačního a zpravodajského serveru o moderní Číně www.cinsky.cz.