04.05., Vysoká škola ekonomická v Praze

Média a mediální byznys v ČR


Má smysl si rozjet vlastní byznys v médiích?

04.05.
19:40 - 21:00
Vysoká škola ekonomická v Praze
náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha 3, RB211
ZDARMA

Jaký je mediální svět v České republice? Oplatí se v tomto prostředí rozjet si vlastní byznys?

Našeho programu se zúčastní:

foto

Dalibor Balšínek

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze.  Působil jako redaktor Lidových novin, politický reportér televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy.  V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně, Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

foto

Jan Rozkošný

Jednatel a editor DVTV

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.

foto

Ondřej Neumann

Absolvoval obor Ekonomie na Filozofické fakultě UK. Novinářskou kariéru začínal v roce 1993 v ČTK, později psal pro Lidové noviny. Pracoval jako zástupce šéfredaktora časopisu Týden, jako šéfeditor zpravodajství pomáhal rozjíždět ČT24 a jako dramaturg spoluvytvářel pořad 168 hodin. Z České televize přešel do pozice zástupce šéfredaktora Hospodářských novin. Od srpna 2011 do prosince 2013 byl šéfredaktorem týdeníku Ekonom. Je spoluzakladatelem Ústavu nezávislé žurnalistiky www.hlidacipes.org.