11.11., Paralelní Polis, Praha 7

Virtuální peníze


Jsou virtuálními měnami pouze kryptoměny nebo i běžně používané peníze na našich bankovních účtech?

11.11.
19:00 - 21:00
Paralelní Polis
Dělnická 43
170 00 Praha 7
zdarma

Jsou virtuálními měnami pouze kryptoměny nebo i běžně používané peníze na našich bankovních účtech?

Viděli jste někdy svou výplatu v reálu? Dokument One Rand Man je unikátní společenský experiment, ve kterém si hlavní protagonista nechá dovézt svou měsíční výplatu v mincích, aby fyzicky viděl, kolik a za co utrácí.

19:00 promítání: One Rand Man (doc EN, 30min)
19:30 diskuze o virtualitě peněz s Lukášem Kovandou (hlavní ekonom Roklen24.cz) a Janem Skalickým. Moderuje Jakub Jedlínský.

Našeho programu se zúčastní:

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.