25.02., VŠFS

Aktuální vývoj na finančních trzích


Jak ovlivní kapitálové trhy propad Emerging Markets, intervence ČNB či Brexit nebo migrační krize?

25.02.
14:00 - 15:45
Kongresové centrum Vysoké školy finanční a správní
ZDARMA

Moderovaná diskuse s představiteli kapitálového trhu o stěžejních momentech roku 2015 a budoucím předpokládaném
vývoji na finančních trzích v roce 2016

Témata:

  • Čínský rok opice – Čína letos překlasifikována na tržní ekonomiku, transformace na ekonomiku spotřeby a služeb, čínská ekonomická expanze na západ -> hrozba?
  • Hra o trůny centrálních bank – Fed zvedá sazby poprvé od roku 2006, Čína poprvé v historii emitovala dluhopisy v EUR, Japonsko záporné sazby, yuan v IMF koši, ECB plánuje další stimuly, CNB chce ukončit intervenci…
  • Rozdělená Evropa – Brexit, generální stávky v Řecku, změna postoje k migrační krizi, zvyšující se ekonomická fragmentace
  • Emerging markets na kraji propasti – krize v Rusku, Kazachstánu, Brazílii, Venezuele, problémy v Číně

Našeho programu se zúčastní:

foto

František Bostl

Věnuje se převážně mezinárodním ekonomickým vztahům, centrálním bankám a Evropské unii. Je častým komentátorem dění na kapitálových trzích, aktivním investorem a častým hostem odborných konferencí či diskusních panelů. Je členem mnoha mezinárodních organizací např. European Economic Association (EEA) nebo World Economic Association (WEA). Občasně přednáší na vysokých školách a je kandidátem CFA. Finanční trhy zná z různých postů: tradera, makléře, analytika nebo i product managera. V květnu 2014 opustil společnost CYRRUS, a.s. z pozice Head of Equity Sales a nyní působí ve společnosti Colosseum, a.s. jako Director of Research & Development. Zde má nastarosti ekonomický výzkum a strategický rozvoj produktů společnosti.

foto

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a zpravodajského portálu Roklen 24. Přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je členem akademické obce Národohospodářské fakulty. Také přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu, působí jako ekonomický expert Platformy pro internetovou ekonomiku a zasedá ve správní radě think-tanku Prague Twenty, jejž dříve vedl z pozice výkonného ředitele. Je autorem řady populárních i odborných ekonomických článků. V minulosti působil jako ekonomický konzultant, dále jako hlavní analytik časopisu Týden a deníku Lidové noviny. Řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Publikoval víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými finančníky a ekonomy včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny.